Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Motoryzacja

Czym jest taśma o nazwie webbing

Czym jest taśma o nazwie webbing

Dobra widoczność osób i pojazdów na drogach oraz w miejscu pracy to niezwykle istotny czynnik gwarantujący bezpieczeństwo – pozwala na uniknięcie wielu niebezpiecznych zdarzeń poprzez minimalizowanie ryzyka. Odgrywa ona kluczową rolę podczas poruszania się pojazdami oraz pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Doskonałym rozwiązaniem wykorzystywanym w celu zapewnienie dobrej widoczności z dużej odległością są specjalne taśmy odblaskowe – webbing.

Webbing – co to jest

Webbing to rodzaj specjalnej taśmy z transferu odblaskowego, która wykonana jest na podłożu z siateczkowej taśmy tkanej. Posiada ona jedne z najlepszych właściwości fluorescencyjnych – elementy odblaskowe, z jakich wykonany jest ten rodzaj taśmy, doskonale odbijają światło od swojej powierzchni. Przekłada się to na ich widoczność nawet w trudnych warunkach eksploatacji i ze znacznej odległości.

Szeroka gama taśm webbing

Nowoczesne taśmy webbing to elementy tkane, które charakteryzują się szerokim wachlarzem proponowanych rozwiązań. W zależności od typu produktu posiadają one odmienne składy materiałowe – najczęściej wykonywane są z włókien syntetycznych, takich jak nylon, polipropylen czy poliester. Wśród taśm webbing występują także różnorodne odmiany wytrzymałościowe oraz szerokości. Ponadto mogą być one także wykonane w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Pozwala to na znalezienie optymalnego rozwiązania oraz dostosowanie go do potrzeb stawianych przez dane zastosowanie.

Doskonała widoczność i bezpieczeństwo

Ich zastosowanie zapewnia również właściwości wytrzymałościowe i eksploatacyjne. Webbing łączy w sobie lekkość, wysoką trwałość oraz wytrzymałość na rozciąganie. Ponadto tego typu taśmy posiadają znakomitą odblaskowość oraz ognioodporność. Przekłada się to na szerokie i uniwersalne zastosowanie taśm typu webbing, które wykorzystywane są podczas produkcji szerokiej gamy elementów – zarówno do zastosowań indywidualnych, jak i służbowych.

Zastosowanie – gdzie wykorzystywana jest taśma webbing?

Webbing to wszechstronne rozwiązanie zapewniające widoczność oraz bezpieczeństwo, Mają one kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa działań prowadzonych w wielu zastosowaniach przemysłowych – znajdują swoje zastosowanie w różnych branżach i specjalizacjach. Tego typu taśmy wykorzystywane są podczas produkcji elementów odzieży wojskowej, odzieży pracowników ratownictwa medycznego oraz robotników drogowych, budowlanych i magazynierów, Taśmy webbing to także ważny element wyposażenia ubioru rowerzystów, sportowców, turystów czy dzieci poruszających się po drodze.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *