Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Dom i wnętrze

Kotły gazowe Junkers – efektywność energetyczna na najwyższym poziomie

Kotły gazowe Junkers – efektywność energetyczna na najwyższym poziomie

Najczęściej wybieranym rodzajem kotłów grzewczych są dwufunkcyjne kotły gazowe. Do jednych z najpopularniejszych z nich należą kotły gazowe Junkers. Firma ta dostarczyła przez wiele lat swojej działalności piece, korzystające z najnowocześniejszych technologii i ciekawych rozwiązań konstrukcyjno- materiałowych. Spowodowało to, że „Junkersy” zdobyły wielu zwolenników w całej Europie.

Piec jednofunkcyjny


Tego typu piec nie posiada wbudowanego wymiennika ciepła, który mógłby posłużyć do podgrzania wody użytkowej. Często więc zupełnie oddzielnie podłącza się do niego zbiornik pojemnościowy.

Piec dwufunkcyjny


Kotły dwufunkcyjne posiadają możliwość ogrzewania wody użytkowej przeznaczonej np. do mycia. Niektóre modele są ponadto wyposażone w dodatkowy zbiornik, który jeszcze bardziej skraca czas oczekiwania na ogrzana jej do komfortowej temperatury. Z założenia piece gazowe dwufazowe przeznaczone są dla niewielkich domów. Wedle zaleceń producenta punkty poboru wody nie powinny znajdować się od siebie daleko, gdyż skutkować to będzie bardzo długim czasem oczekiwania na ogrzanie wody. Takie działanie mogłoby spowodować wytrąceniem się sporej ilości ciepła po drodze, co przekłada się na zwiększenie kosztów związanych opłatami za media. Maksymalna odległość między piecem a takimi punktami powinna wynosić do 7-8 m.

Energooszczędność kondensacji


Wiele pieców marki Junkers posiada system kondensacyjny. To bardzo oszczędna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych odpowiedników. Cechą charakterystyczną takich kotłów jest zamknięta komora spalania, w której odbywa się skraplanie pary wodnej. Taki proces umożliwia odzyskanie części energii cieplnej, która w normalnych warunkach zostałaby utracona. Dzięki temu, pomimo wyższego kosztu jednostkowego, zakup kotła kondensacyjnego zwraca się średnio już po kilku latach użytkowania.

Piece w parze z innymi systemami grzewczymi


Piec gazowy Junkers świetnie odnajduje się również jako uzupełnienie innych systemów grzewczych w domu. Może współpracować np. z kolektorami słonecznymi w ramach Solar Control Unit Inside. Specjalnie dedykowane aplikacje znacznie zwiększają energooszczędność, a także komfort korzystania z pieców Junkersa. Ułatwiają one min. zapobieganie przegrzewaniu oraz nadmiernemu ochładzaniu pomieszczeń, które przyczyniają się do największych wzrostów kosztu opłat związanych z ogrzewaniem domów i mieszkań.

Niezależnie od rodzaju wybranego modelu pieca gazowego marki Junkers uzyskujemy pewność zakupu sprzętu łączącego w sobie funkcjonalność, niezawodność oraz energooszczędność, którą cieszyć się będziemy latami.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *