Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Motoryzacja

Jaką funkcję pełnią bariery u-11a

Jaką funkcję pełnią bariery u-11a

W naszym życiu możemy spotkać wiele różnych barier bezpieczeństwa. Najpopularniejsze są bariery drogowe, których celem jest przekazanie informacji oraz ostrzeżenie przed różnymi sytuacjami występującymi na drodze.

Ich zadaniem jest ochrona pieszego oraz rowerzystów przed różnego rodzaju niebezpiecznymi zdarzeniami, a także uniknięciem kolizji drogowej. Bardzo często bariery segmentowe u-11a możemy spotkać się na ulicach, gdzie prowadzone są roboty drogowe i jest utrudniony ruch, na różnego rodzaju przejściach, kładkach i mostach, a także przy ciągach dla pieszych i ścieżkach rowerowych, aby oddzielić je od jezdni.

Jakie zastosowanie mają bariery segmentowe u-11a

Bariery u-11a skutecznie zabezpieczają człowieka przed upadkiem z wysokości. Umiejscowione są w punktach, gdzie powierzchnia, po której normalnie odbywa się ruch pieszych i rowerzystów, jest z powodu różnych prac, położona aktualnie powyżej 0,5 m od wcześniejszego poziomu terenu. W ten sposób, aby przez niezauważenie nie wpaść do dołu.

Bariery segmentowe umieszczone są także we wszelkich lokalizacjach, gdzie uczestnik ruchu drogowego mógłby doznać upadku z wysokości. Chodzi tu przede wszystkim o takie miejsca jak mosty, pochylnie czy nasypy, a także różnego rodzaju wejścia i wjazdy do podziemia.

Barierki te mogą także zostać wykorzystane w innych przestrzeniach jako bariery ochronne. Są idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy zapobiec ryzykownym sytuacjom, które mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka.

Dlaczego warto zamówić bariery u-11a

Bariera u-11a to specjalistyczny, wysokiej klasy produkt, który zapewnia najlepsze bezpieczeństwo dla osób poruszających się po trudnym terenie. Bariery szczeblinkowe projektowane są z wysokiej jakości rur ocynkowanych oraz malowane Proszkowo na biały kolor albo inny, na który zdecyduje się klient.

Te profesjonalne narzędzia zabezpieczające oklejane są również dodatkowo folią odblaskową w kolorze czerwonym, aby były widoczne z jak najdalszej odległości. Te elementy drogowe wyposażone zostały w pionowe szczeblinki, aby zapewnić doskonałą ochronę przed jakimikolwiek niebezpiecznymi sytuacjami.

Jakie cechy posiadają bariery szczeblinkowe

Segmentowe bariery u-11a cechują się solidnością i trwałością a także wysoką odpornością na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak promieniowanie słoneczne, zmiany temperatur i wilgoć. Dlatego też nawet przez długi czas użytkowania nie tracą swoich kolorów i nie płowieją. I dodatkową zaletą jest to, że są również wygodne w przenoszeniu i proste w montażu.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *