Nowoczesna stomatologia może zmienić Twoje życie. Jak

Obecnie protezy zębowe wykonywane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu są jak najlepiej dopasowane, a ich noszenie maksymalnie komfortowe. W przeszłości protezy zębowe wykonywane były podczas wyjątkowo skomplikowanej i czasochłonnej procedury. Protetyk pobierał wycisk stomatologiczny i przygotowywał gotową protezę. Obecnie jest to znacznie szybsza procedura, a dodatkowo o wiele bardziej precyzyjna. Współczesny protetyk wykorzystuje nowoczesne materiały oraz technologie. Dzięki temu najlepsze kliniki mogą pobrać wycisk stomatologiczny w możliwie najbardziej komfortowy dla pacjenta sposób. Jedną z zalet nowoczesnej kliniki Dentyści pod 1 jest możliwość uzyskania wyjątkowo dokładnego skanu jamy ustnej, a w konsekwencji dopasowanej protezy.


Rodzaje protez zębowych


Do niedawna najczęściej stosowanym modelem były protezy akrylowe z drucianymi klamrami oraz szkieletowe o metalowej konstrukcji. Obecnie jednak zwykle protezy zębowe wykonuje się z acronu, acetalu bądź nylonu. Cechują się one szeregiem zalet, których nie posiadały tradycyjne protezy. Te wykonane z acetalu są wyjątkowo lekkie i bezpieczne dla szkliwa pozostałych zębów. Dodatkową zaletą jest również niskie prawdopodobieństwo uszkodzenia podniebienia i dziąseł. Są one odporne również na wysokie temperatury, lecz stosunkowo łatwo pokrywają się kamieniem nazębnym. Najbardziej higieniczne i nieodbarwiające się są protezy wykonane z acronu. Dodatkowo warto pamiętać, że są one odporne na odkształcenia. Wymagają jednak co najmniej 3 naturalnych zębów, niemożliwe jest stosowanie jej w przypadku całkowitego bezzębia. Najbardziej wytrzymałe są jednak protezy nylonowe. Pozostają lekkie i mało wyczuwalne, a dodatkowo nie powodują reakcji alergicznych. Choć ich również nie można zastosować w przypadku całkowitego bezzębia, niezbędny jest jedynie jeden zdrowy ząb. Bywają stosowane jako protezy wczesne pomiędzy ekstrakcją a założeniem implantu.


Etapy leczenia protetycznego


W zależności od stopnia zaawansowania ubytków, na etapie diagnostyki wstępnej wykonuje się szereg badań oraz ustaleń. Pierwszym etapem jest wykonanie tradycyjnych lub cyfrowych wycisków i modeli, dzięki którym możliwe jest poprawne dopasowanie protezy. Kolejnym etapem jest ustalenie położenia żuchwy względem szczęki. W następnej kolejności powstaje proteza – ustawienie zębów w wosku, wykonanie protez woskowych oraz końcowa obróbka wszystkich elementów. Po przekazaniu protezy pacjentowi możliwe jest dokonaniu drobnych korekt, aby mogła jak najlepiej dopasować się do jamy ustnej.

No Replies to "Nowoczesna stomatologia może zmienić Twoje życie. Jak"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.