Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Zdrowie i uroda

Odchudzanie kobiet i mężczyzn – podobieństwa i różnice

Odchudzanie kobiet i mężczyzn – podobieństwa i różnice

Utrata wagi jest dość złożonym procesem, wymaga motywacji i samozaparcia, a także czasu. Niezależnie od tego, czy odchudzanie jest koniecznością ze względów zdrowotnych, czy po to, aby dobrze czuć się we własnym ciele, czy też żeby zmieścić się w ulubioną kreację na jakąś uroczystość, która dziwnym zbiegiem okoliczności nagle się skurczyła, bo przecież kiedyś leżała idealnie – należy podejść do tego z głową.

Dlaczego płeć jest ważna podczas odchudzania

Decydując się na zrzucenie kilku lub kilkunastu kilogramów, często najważniejsze wydaje się po prostu, żeby zmienić nawyki żywieniowe i uprawiać sport, ewentualnie wspomóc proces chudnięcia suplementami diety. Jednak trzeba wziąć też pod uwagę, czy jest się kobietą, czy też mężczyzną. U mężczyzn bowiem większą rolę odgrywa udział masy mięśniowej, a mniejszą zawartość tkanki tłuszczowej. U kobiet jest dokładnie odwrotnie. W związku z większą aktywnością tkanki mięśniowej, u mężczyzn następuje szybsza przemiana materii, a to oznacza, że zapotrzebowanie na kalorie jest inne, niż w przypadku kobiet. Dlatego podczas planowania diety należy wziąć pod uwagę różnice w ilości energii.

Tabletki na odchudzanie – które wybrać i dla kogo są przeznaczone

Oprócz zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, walkę o szczupłą sylwetkę można wspomóc poprzez tabletki na odchudzanie. Mają one jednak różne składniki i kładą nacisk na zupełnie inne działanie, wobec tego nieraz trudno wybrać te właściwe. Pomocnym może się okazać dostępny w Internecie ranking, dzięki któremu można porównać wszystkie dostępne środki i według tego rankingu dobrać odpowiedni dla siebie suplement. Działanie preparatów wspomagających proces odchudzania skupia się na:

  • podwyższeniu temperatury ciała, co wspomaga spalanie kalorii
  • podwyższeniu energii dzięki zawartości kofeiny
  • dostarczaniu enzymów wykorzystujących tłuszcz jako źródło energii
  • hamowaniu apetytu

Tabletki na odchudzanie wspomagają osiągnięcie deficytu, który jest kluczowym elementem przy utracie wagi, jak również przy utrzymaniu tej właściwej. Odpowiedni wybór preparatu, który skupia się na szybszym spalaniu tłuszczu, przyspiesza metabolizm, czy też jest przeznaczony dla osób bardziej aktywnych jest bardzo ważny w walce o piękną sylwetkę. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *