Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Dom i wnętrze

Namioty zapewniające kontrolę

Namioty zapewniające kontrolę

Interesujesz się uprawianiem roślin, dbaniem o ogród, lubisz patrzeć na dojrzewanie roślin i chcesz rozwinąć swoją pasję? Okazuje się, że wiele producentów sprzętu ogrodniczego nie przestaje zaskakiwać wynalazkami, które mają usprawnić pracę osobom zajmującym się ogródkiem. Jednym z bardzo pomocnych wynalazków ostatnich lat jest tak zwany growshop – jest to miejsce, w którym zasadzamy rośliny i odpowiednio dopasowane światło, temperatura i wilgotność powietrza zapewniają roślince odpowiednie warunki do szybkiego i efektywnego wzrostu.

Naukowcy odkryli, że oświetlenie roślin światłem o specyficznej długości fali ma bardzo pozytywny wpływ na proces ich prawidłowego wzrostu. Takie miejsca to namioty uprawowe, można je kupić w rozmaitych sklepach ogrodniczych, zarówno stacjonarnych, jak i tych internetowych. Osoby zainteresowane uprawą roślin egzotycznych (np. drzewek pomarańczowych czy cytrynowych) powinny zainwestować we właśnie takie growshopy, gdyż zapewniają one wybraną temperaturę powietrza w namiocie i rośliny charakterystyczne dla klimatów cieplejszych będą miały zapewnione dokładnie takie warunki do dojrzewania, jakich potrzebują.

Cena takiego namiotu typu growshop zależy między innymi od jego wielkości, ale te mniejsze można kupić już w cenie od dwustu złotych do sześciuset. Warto zaopatrzyć się w taki profesjonalny sprzęt, ponieważ możliwa staje się uprawa roślin, które w warunkach naturalnych Polski nie miałyby możliwości istnienia. Ponadto, dzięki namiotom uprawnym zyskujemy większą kontrolę nad czynnikami wpływającymi na szybkość wzrostu roślin.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *