Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Dom i wnętrze

Wybór kominków stalowych o najlepszych parametrach

Wybór kominków stalowych o najlepszych parametrach

W ostatnim czasie rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju kominki, które są zarówno elementem aranżacji wnętrz w domach i mieszkaniach, jak też mają walory użytkowe. W tej kategorii dużą popularnością cieszą się piece stalowe o różnych parametrach. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór pieców kominkowych tego typu, pochodzących od wielu dostawców. Ważnym kryterium wyboru kominków stalowych powinna być jednak nie tylko cena, ale także parametry techniczne i poziom bezpieczeństwa. Przykładem cenionych rozwiązań, polecanych przez ekspertów, są na przykład piece stalowe marki MEGI Wanat, Hitze czy Romotop.

Parametry solidnych pieców stalowych

KOMINKI – WANAT marki MEGI są przykładem bardzo solidnych rozwiązań, dobrze sprawdzających się w różnych wnętrzach. Obecnie w ofercie można znaleźć różne warianty kominków – w tym powietrzne, z płaszczem wodnym, akumulacyjne czy klasyczne kominki kaflowe. Każdy rodzaj kominka wykonany jest z materiałów najwyższej klasy, gwarantujących wysoką odporność temperaturową oraz zabezpieczających otoczenie. Z kolei piece stalowe od MEGI są dostępne w wersji wolnostojącej, kaflowej i na pellet. Różnią się one sposobem instalacji oraz parametrami technicznymi od klasycznych kominków, montowanych dla celów dekoracyjnych. Proste kominki czy piece są bardzo łatwe w montażu i demontażu. Zazwyczaj producent daje możliwość dostosowania niektórych parametrów instalacji do indywidualnych potrzeb danego klienta.

Kominki Romotop to z kolei cała seria nowoczesnych instalacji z obudową ceramiczną o różnych kolorach, które można dostosować do stylistyki wnętrz w domach i mieszkaniach. Piece i kominki tej marki mają atrakcyjne wizualnie wielkopowierzchniowe przeszklenie z widokiem ognia, co jest bardzo cenione wśród klientów. Komora spalania w tych piecach jest wyłożona szamotem i istnieje możliwość wyboru trybu odprowadzania spalin, co znacznie poprawia efektywność działania kominka oraz poziom bezpieczeństwa.

Kominki Hitze są z kolei cenione z najwyższą jakość wkładów, wykonanych ze stali i żaroodpornego szkła ceramicznego pozwalającego wytrzymywać wzrost temperatury do ok. 800 stopni Celsjusza. Atutem wkładów tej marki jest także solidna kurtyna powietrzna. Kominki Hitze cenione są za wysoką sprawność cieplną, a także za ekologiczny charakter – mają niski poziom emisji pyłków.

Szeroki wybór kominków

Kominki o wskazanych parametrach gwarantują klientom najwyższą jakość i są one dostępne w różnych wariantach, dostosowanych do potrzeb i gustów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *