Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Zdrowie i uroda

Marihuana w leczeniu bólów przewlekłych

Marihuana w leczeniu bólów przewlekłych

Marihuana oraz jej lecznicze właściwości od zawsze budziły kontrowersje w społeczeństwie. Z jednej strony jest to środek leczniczy pochodzenia naturalnego, stosowany już w zamierzchłych czasach do leczenia bólów różnego pochodzenia, z drugiej jednak strony jest to preparat wywołujący uzależnienie oraz zawierający substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli.

Medyczna marihuana znajduje zastosowanie głównie w leczeniu bólów przewlekłych, może także hamować wzrost nowotworu. Ponadto medyczna marihuana może wspomagać leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów oraz nieswoistego zapalenia jelit. Obecnie trwają też badania nad obniżeniem wiremii wirusa HIV za pomocą medycznej marihuany. Niedawno najnowszym trendem na polskim rynku stała się herbata konopna. Herbata konopna sporządzana jest z odmiany konopi nie posiadającej właściwości psychoaktywnych, a zatem jej spożywanie nie łączy się z halucynacjami oraz uzależnieniem fizycznym. Medyczne działanie herbaty konopnej sprowadza się do zwalczania migren, stymulacji układu trawiennego, regulacji snu oraz stymulacji układu immunologicznego. Ponadto zalecana jest w stanach pochorobowych w celu wzmocnienia organizmu.

Istotnym składnikiem konopi indyjskiej jest CBD, czyli kannabidiol. Badania przeprowadzone na gryzoniach oraz na ludziach dają nadzieję na walkę z epilepsją za pomocą medycznej medycznej marihuany oraz herbaty konopnej. Związek ten obniża częstotliwość ataków padaczkowych. Dodatkowo białko zawarte w liściach marihuany ma właściwości odżywcze i jest w stanie zapewnić dodatkową dawkę energii przez cały dzień.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *