Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Technologie

Maszyny pakujące – niezbędne w procesie produkcyjnym

Maszyny pakujące – niezbędne w procesie produkcyjnym

Linie produkcyjne wyposażone są w różnego rodzaju maszyny i roboty, których zastosowanie ma na celu usprawnienie procesu wytwarzania, a także jego przyspieszenie i zwiększenie wydajności produkcji. Poza przedmiotami, które wytwarzane są z założenia ręcznie, wszystkie wyroby przemysłowe produkowane są, a także pakowane przy mniejszym lub większym udziale zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Pakowanie – jak usprawnić ten proces

W zależności od profilu produkcji, pakowanie może sprowadzać się do zdejmowania gotowych wyrobów z taśm, umieszczania w opakowaniach zbiorczych, np. kartonach, a kartonów na paletach transportowych. Może też sprowadzać się do lokowania elementów bezpośrednio na paletach (szczególnie dotyczy to dużych wyrobów o skomplikowanych kształtach.

Część wyrobów na kolejnych etapach produkcji przemieszczana jest na paletach produkcyjnych. W końcowej fazie pakowania, przekładana jest na palety transportowe, gdzie układana jest dodatkowo w stosy. W procesie przemieszczania z palet produkcyjnych na transportowe mogą być pomocne urządzenia, które oferuje na przykład producent maszyn pakujących, Metal-Chem.

Jak działają pakowaczki

Maszyny pakujące Metal-Chem zwane pakowaczkami, są urządzeniami, które służą do przepakowania wyrobów z palet produkcyjnych na transportowe z równoczesnym układaniem ich w stosy.

Konstrukcja opiera się na stopach, między parami których przesuwa się wózek z chwytakiem. Do napędu odpowiadającego za jazdę wózka i obrót chwytaka służą motoreduktory. Z kolei za ruch kolumny chwytaka w pionie (góra – dół) oraz ruch sprzężonych mechanicznie szczęk, odpowiadają siłowniki hydrauliczne wysokiej jakości.

Wymiary, waga i parametry techniczne pakowaczek

Producent maszyn pakujących Metal-Chem jest firmą, która oferuje swoje usługi na rynku od 25 lat. Specjalizuje się w wytwarzaniu urządzeń metalowych nie tylko na rynek polski, ale także skandynawski, rosyjski, niemiecki czy francuski, a nawet na kanadyjski i australijski.

Szerokie doświadczenie w produkcji maszyn jest gwarancją ich wysokiej jakości, niezawodności działania, a także doskonałej wydajności. Pakowaczki są dużymi urządzeniami, ich przykładowe wymiary to 4700 mm wysokości i 3000 mm szerokości, przy wadze 4900 kg. Taka maszyna pakująca wyposażona może być w 7 kW silnik jazdy i silnik obrotu o mocy 1,5 W. Jest w stanie unieść chwytak na wysokość 1250 mm.

Oczywiście są to jedynie przykładowe parametry, ponieważ pakowaczki Metal-Chem to maszyny wykonywane na zamówienie, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *