Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Rodzina

Jaki fotelik samochodowy wybrać dla noworodka

Jaki fotelik samochodowy wybrać dla noworodka

Zakup pierwszego fotelika samochodowego to poważne wyzwanie. Warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę kupując fotelik dla niemowlaka.

Pierwszy fotelik dla noworodka to jeden z ważniejszych zakupów. Jeżeli planowany jest przewóz malucha ze szpitala do domu, fotelik trzeba kupić dużo wcześniej. Dlatego też, już teraz warto zorientować się na co zwrócić uwagę wybierając pierwszy fotelik dla noworodka. Od tego zależy bezpieczeństwo dziecka. Fotelik czy nosidełko samochodowe? Jaki wybór będzie lepszy?

Fotelik samochodowy powinien zostać przede wszystkim dostosowany do wagi, wzrostu i wieku dziecka. Foteliki dla niemowląt należą do grupy 0-13 kg, która określana jest jako grupa 0+. Są one mocowane zawsze tyłem do kierunku jazdy. Przed wyborem konkretnego modelu należy sprawdzić test zderzeniowy, który każdy fotelik musi przejść, aby mógł zostać dopuszczony do sprzedaży. Sprawdzenie tej informacji powie nam, czy fotelik będzie bezpieczny dla naszego dziecka. Testy przeprowadzane są przez niezależne organizacje, np. ADAC, które oceniają foteliki samochodowe w skali od 1 do 5. Foteliki, które otrzymują 5 punktów mogą zostać uznane za najbardziej bezpieczne.

Więcej informacji o fotelikach dla niemowląt znajdziesz na blog.4toys.pl

Przed zakupem wybranego modelu, należy sprawdzić, czy fotelik pasuje do posiadanego przez nas samochodu. Nie każdy fotelik da się stabilnie przymocować do auta. Fotelik można zamontować na dwa sposoby: za pomocą pasów lub przy użyciu bazy ISOFIX. Już na etapie wyboru fotelika należy zastanowić się, który rodzaj montażu lepiej pasuje do naszego samochodu.

Większość fotelików dla noworodków posiada specjalne wkładki. Dzięki niej noworodek jest stabilnie przymocowany do fotelika. Z czasem, gdy podrośnie, wkładkę można swobodnie wyjąć. Dzięki temu, taki fotelik będzie służył dziecku dłużej.

Początkowo, wielu rodziców korzysta do przewożenia dziecka z nosidełek znajdujących się w wielofunkcyjnych wózkach. Lepszym wyborem będzie jednak od razu zakupienie fotelika 0-13 kg. Takie rozwiązanie będzie bardziej korzystne i starczy na dłużej.

Artykuł przygotował sklep internetowy 4Toys.pl

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *