Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Dom i wnętrze

Wiele rodzajów kostki brukowej

Wiele rodzajów kostki brukowej

Kostka brukowa jest często stosowanym wykończeniem powierzchni na zewnątrz. Spotkamy ją na parkingach, podjazdach, w ogrodach i na podwórkach. Nadaje się ona zarówno do użytku przydomowego, jak i przemysłowego.

Istnieją różne rodzaje kostki brukowej. Kostki możemy sklasyfikować ze względu na materiał użyty do produkcji, specyfikę produkcji czy w końcu kształt. Kostka brukowa wytwarzana jest z różnych materiałów, dlatego też możemy wyróżnić trzy typy kostki. Pierwszy to kostki z betonu, które są wytrzymałe, a przy tym można je kupić w atrakcyjnej cenie. Drugi to kostka kamienna, która, jak sama nazwa wskazuje, jest wykonana z kamieni naturalnych. Mimo wyższej ceny, jest równie chętnie stosowana ze względu na swój piękny wygląd. W tej kategorii najchętniej wybierana jest kostka granitowa. Trzecim rodzajem kostki w tej klasyfikacji jest ta z kamienia polnego. Daje ona efekt podobny do zabytkowego bruku, co nadaje przestrzeni elegancji i klasy.

POLECAMY: kostka brukowa Kraków – MK BRUK

Kostki różnią się także specyfiką produkcji. Ze względu na to kryterium wyróżnić możemy kostkę brukową przemysłową i szlachetną. Ta pierwsza charakteryzuje się jednolitym kolorem i prostą fakturą. Jest najczęściej wykorzystywana na dużych przestrzeniach, na przykład miejskich parkingach. Kostka brukowa szlachetna zaś ma znacznie więcej walorów estetycznych. W czasie produkcji tej kostki stosuje się dodatkową obróbkę, np. płukanie, postarzanie czy szczotkowanie, która nadaje kostce specyficzną, dekoracyjną fakturę. Ostatnim podziałem podziałem jest ten ze względu na kształt. Kostka brukowa może przybierać różne kształty od klasycznych kwadratów i prostokątów po fale czy klepsydry. Układanie kostki brukowej o nietypowym kształcie może być trudniejsze, dlatego warto wybrać do tego zadania doświadczonych fachowców. Uzyskany efekt może być jednak warty włożonej pracy.

Jak widać, rynek oferuje wiele różnych typów kostek brukowych. Zależnie od efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy wybierać w wielu materiałach, kształtach i fakturach kostki. Tylko od nas zależy, czym upiększymy swoje podwórko.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *