Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Turystyka i podróże

W podróży po Ukrainie

W podróży po Ukrainie

Ukraina jest bardzo ciekawym krajem. Jest tam wiele miejsc, w których można ciekawie spędzić czas. Podczas wycieczki na Ukrainę można podziwiać zabytki, zmierzyć się z historią czy też pospacerować na łonie natury.

Jednym z miejsc, które bardzo kojarzą się z Ukrainą i które przyciąga turystów jest Czernobyl oraz Prypeć. Miejsce to zapisało się na kartach historii jako niebezpieczne od czasu awarii reaktora jądrowego. Wiele osób nadal boi się tego miejsca, jednak organizatorzy wycieczek w tamte rejony przekonują, że są one bezpieczne jeżeli zachowa się odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Jest to wycieczka dla osób, które fascynują się opustoszałymi miastami. W planie takich wycieczek można znaleźć na przykład: pomnik strażaków, port rzeczny czy też karmienie wielkich sumów, które pływają w kanale, który kiedyś służył do chłodzenia reaktora. Podczas takiej wycieczki do Czarnobyla – http://www.kresy.com/wycieczka.php?wy=Wycieczka%20do%20Czarnobyla można się także wiele dowiedzieć o historii tamtego miejsca, poprzez rozmowy z ekspertami i historykami. Atrakcją jest także zwiedzanie pobliskiego, wymarłego już całkowicie miasta Prypeć. Pomimo tego, że wycieczka według przewodników, jest całkowicie bezpieczna zazwyczaj nie mogą się na nią zapisać osoby poniżej 18 roku życia oraz kobiety w ciąży.

Wycieczka do Czarnobyla?

Jeżeli jednak ktoś woli nie ryzykować wycieczki do Czarnobyla może wybrać się do Odessy. Niepowtarzalnego miejsca, w którym nowoczesność łączy się z historią. Można tam na przykład zobaczyć niegdysiejszy stary rynek, który lata świetności miał w 1829–1837. Można także zobaczyć Teatr Opery i Baletu, który stworzony w stylu eklektycznym, a powstał w latach 1884–1887. Dla polaków, a szczególnie tych, który lubią poezję bardzo ciekawym miejscem może być dom, w którym przebywał Adam Mickiewicz po tym jak został zesłany w 1825 roku. Podczas wycieczki do Odessy można także zwiedzać różne muzea. Tak jak na przykład: Odeskie Muzeum Archeologiczne, Odeskie Muzeum Sztuki, Muzeum Literatury w Odessie, Odeskie Muzeum Numizmatyczne, Odeskie Muzeum Historii Regionalnej lub też Muzeum Anatomii. Jeżeli ktoś ma ochotę po prostu pospacerować może ruszyć na spacer wśród pięknych kamienic. Oczywiście można także wyrwać się z miasta i udać się na piękne malownicze plaże (na przykład znana Arkadia).

Podczas wycieczki do Lwowa z Lublina z kresy.com warto zobaczyć także Humań. Tam warto wybrać się między innymi do parku Zofiówka. Kiedyś był to jeden z najpiękniejszych parków w Europie. Powstał pod koniec XVIII wieku. Przez różne wydarzenia historyczne, utracił wiele ze swojego blasku nadal jest bardzo łady i podziwiany przez turystów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *