Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Turystyka i podróże

Co robić w Zakopanem w czasie upału?

Co robić w Zakopanem w czasie upału?

Stolica Tatr niezmiennie od lat przyciąga wiele turystów. Nic dziwnego, gdyż jest to wyjątkowe miasto na mapie Polski, które jednocześnie otwiera możliwość górskich wędrówek. Niestety, przyjeżdżając tutaj, trzeba być przygotowanym na różnego typu pogodę. Latem zdarzają się naprawdę dokuczliwe upały. Co robić w Zakopanem w gorące dni? Podpowiadamy!

Wędrówki dolinami

Pod wieloma względami słoneczna pogoda jest kusząca dla osób wyruszających na szlak. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że im wyżej tym temperatura będzie bardziej odczuwa, co w połączeniu z wysiłkiem fizycznym może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego też warto przemyśleć zmianę trasy i wybrać te, które prowadzą dolinami. Wówczas temperatura nie będzie aż tak dokuczliwa. Należy jednak wziąć nakrycie głowy i zapas wody pitnej oraz nałożyć na ciało krem chroniący przed słońcem.

Poznaj historię i sztukę Podhala

W upalne dni wiele osób szuka schronienia w zamkniętych pomieszczeniach. Wysoka temperatura to więc znakomita okazja, by odwiedzić zakopiańskie placówki muzealne, których tutaj nie brakuje. Jedną z nich jest Muzeum Tatrzańskie, które przybliża historię i tradycję Podhala, a także jego walory przyrodnicze: faunę i florę Tatr. Spragnieni sztuki, mogą udać się na spektakl do Muzeum Witkacego. W Zakopanem znajdują się również muzea poświęcone takim osobom jak Karol Szymanowski, Kornel Makuszyński, Jan Kasprowicz czy Władysław Hasior.

Odpocznij w przytulnym apartamencie

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w czasie wysokiej temperatury zostać na miejscu zakwaterowania, a np. dopiero wieczorem wyjść na spacer lub pyszną kolację. Ważne jednak, by pokój był klimatyzowany i wygodny. Wyjazd to idealny czas, by odpocząć od codziennego życia i środowiska. Można wreszcie przeczytać ulubione książki czy porządnie się wyspać, a przy okazji oddychać świeżym, górskim powietrzem. Dlatego też w trakcie szukania zakwaterowania, warto postawić na przytulne i komfortowe miejsce, które zapewni odrobinę luksusu. W Zakopanem baza noclegowa jest bogato rozwinięta, istnieje wiele miejsc godnych polecenia, np. JLS Apartamenty. Na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego.

Pogoda w górach bywa kapryśna, a upały bardzo dają się we znaki, zwłaszcza na szlaku. Kiedy więc temperatura jest naprawdę wysoka, niekoniecznie trzeba ruszać w trasę. W Zakopanem czas można spędzić na wiele sposób. Najważniejsze jest to, by się zrelaksować i odpocząć. Miasto ma wiele do zaoferowania od sztuki i historii aż po pyszne jedzenie i ciekawą architekturę.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *