Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Dom i wnętrze

Panele szklane do kuchni

Panele szklane do kuchni

Szkło to tworzywo, które od niedawna znalazło zastosowanie w dekoracji mieszkań i domów. Zyskuje coraz większą popularność i świetnie spełnia swoją rolę we wszystkich pomieszczeniach również przy tym wizualnie powiększając wnętrze. Szerokie możliwości zastosowania szkła sprawiają, że jest ono co raz częściej wykorzystywane, gdyż ma wiele zalet dekoracyjnych. Pozwala na oryginalne kształtowanie wnętrza. Na rynku istnieje wiele możliwości doboru wzorów, efektów dekoracyjnych i kolorów szkła.

Panele szklane do kuchni to jeszcze nowy produkt na rynku, wykorzystuje się je zastępując powszechne płytki ceramiczne. Aktualnie są głównie umieszczane pomiędzy blatami roboczymi, a górnymi szafkami co daje świetny efekt dekoracyjny. Szkło w kuchni możemy też wykorzystać jako element frontowy szafek i innych mebli. Panele szklane powstają przy użyciu różnych rodzaju szkła, Float jest jednym z rodzai szkła, który jest wykorzystywany przy wytwórstwie panel szklanych. W zależności od przeznaczenia stosuje się różne grubości. Charakterystyką tego szkła jest gładkość i przejrzystość. Najbardziej popularne jest szkło hartowane, gdyż charakteryzuje się ono wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę.

Szkło hartowane może być lakierowane, matowe, przezroczyste, oraz z grafiką. WYsokiej jakości obrazy na szkle wykonywane są różnymi metodami najczęściej jest to metoda wydruku UV. Innymi wykorzystywanymi szkłami przy wytworzeniu panel mogą być: szkła piaskowane (powierzchnia jest chropowata, dzięki czemu można stworzyć efekt wzoru lub napisu), szkła lodowe (składa się z trzech warstw co daje ciekawy efekt, może występować w różnych barwach).

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *