Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Zdrowie i uroda

Jak leczyć Zespół Suchego Oka

Jak leczyć Zespół Suchego Oka

Zespół Suchego Oka to schorzenie, które w ostatnim czasie stało się zjawiskiem prawdziwie masowym. Z roku na rok przybywa pacjentów, u których jest ono diagnozowane. Osoby takie najczęściej uskarżają się na silny ból oczu, świąd lub pieczenie. Współczesna okulistyka zna kilka skutecznych metod radzenia sobie z tą chorobą. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak diagnozuje się ZSO i jakie są metody leczenia.

Zespół Suchego Oka – jak diagnozować

Pacjenci zgłaszają się do lekarzy okulistów w sytuacji, w której zawiodły doraźne metody poradzenia sobie z problemem, takie jak krople do oczu. By móc rozpocząć proces leczenia, należy oczywiście zacząć od postawienia diagnozy. W tym celu warto skorzystać z nowoczesnych aparatów, takich jak:

  • tester osmolarności filmu łzowego – urządzenie działa szybko i jest bezproblemowe w użyciu. Do dokonania pomiaru wystarcza jedynie jeden nanolitr płynu łzowego, który pobiera się z brzegu powieki pacjenta.
  • IDRA – kompleksowe urządzenie, za pomocą którego można wykonać automatyczną interferometrię, a także meibografię (także w obrazie 3D). Pozwala ono również wykryć zapalenie brzegów powiek i obliczyć częstości mrugania. Dzięki niemu można wykonać topografię powierzchni rogówki i 5-punktowy pomiar wysokości menisku łzowego.
  • ICP OSA – dzięki urządzeniu można zbadać jakość filmu łzowego, wykryć dysfunkcję gruczołów Meiboma. Można też mierzyć i zanalizować grubość warstwy lipidowej.

Jak najskuteczniej wyleczyć ZSO

Po postawieniu diagnozy nadchodzi czas na leczenie. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, przyczyn jego wystąpienia, a także ogólnego stanu zdrowia pacjenta, dostępne są różne możliwości leczenia. Metodę do konkretnego przypadku dobiera lekarz okulista. Najbardziej popularne z nich w ostatnim czasie to:

  • wykorzystanie E-EYE – jest to urządzenie, które umożliwia przez skórną stymulację gruczołów Meiboma. Cały zabieg trwa krótko, bo około 3 minut. W jego trakcie gruczoły stymulowane są przy pomocy jednolitych i skalibrowanych sekwencji pulsów światła. Jest to innowacyjna i całkowicie bezpieczna dla pacjenta metoda leczenia Zespołu Suchego Oka.
  • zatyczki hydrożelowe – przezroczysty materiał aplikowany przez lekarza okulistę do punktu łzowego. Zatyczki dopasowują się do kształtu bańki i kanalika łzowego i sprawia, że łzy nie odpływają do jamy nosowej.

Wszystkie te urządzenia i akcesoria nabyć można u renomowanego dostawcy sprzętu okulistycznego, jakim jest sklep MDT.pl. Od lat zaopatruje on placówki i gabinety na terenie całego kraju i cieszy się zaufaniem licznych klientów. Informację na temat leczenia ZSO znajdziesz na: https://www.mdt.pl/suche-oko-objawy-i-leczenie

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *