Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Zdrowie i uroda

Esperal, dla kogo

Esperal, dla kogo

Esperal to środek używany podczas leczenia, przy uzależnieniach alkoholowych. Główną substancja czynną w jego składzie jest organiczny związek chemiczny zwany disulfiramem. Jego celem jest wywoływanie reakcji alergicznej oraz nudności na spożywany alkohol.

Esperal, kiedy go używać i jak wygląda zabieg

Jest to metoda leczenia, która wymaga opieki lekarza jak i zgody pacjenta. Jest to jednak metoda niezależna. Zastosowanie esperalu jest dodatkiem do podjętego leczenia w ramach działań psychoterapii uzależnień. Po wykonaniu zabiegu, chory przeciętnie nie pije od 8 do 12 miesięcy. Powodem nieraz jest stres przed dolegliwościami związanymi z przemianą materii alkoholu połączonego z disulfiramem. Zabieg oczywiście można powtórzyć, jeżeli pacjent wyrazi taką wolę. I prawda jest tak, że metoda ta ma pomóc uwolnić się od władzy używki. Oczyścić wolną wolę i pozwolić chorej osobie odzyskać własną niezależność i władzę nad własnym ciałem.

Sam zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie 20 minut. Natomiast lek, który jest wszywany w nasze ciało, może wchodzić w niepożądane reakcje nie tylko z alkoholem, dlatego bardzo ważnym jest: stała opieka medyczna i konsultacja przed samym wszyciem leku. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia wszywki to:

  • uczulenie na którykolwiek składnik leku,
  • schorzenia układu sercowo- wieńcowego,
  • wcześniej podejmowane próby samobójcze,
  • stany psychozy,
  • trwający u chorego stan upojenia alkoholem,
  • oraz zażycie leków wraz z alkoholem w przeciągu ostatnich 12 godzin.

Ceny zabiegu Esperal Opole

Decydując się na taką dodatkową metodę leczenia uzależnienia alkoholowego, musimy liczyć się z kwotą ok 300 zł na sam lek – disulfiram, oraz z opłatą samego zabiegu, a tutaj ceny wahają się od 650 do 850 zł. Warto zatem, przed decyzją poczytać opinię, gdyż nie tylko cena powinna być dla nas wyznacznikiem, ale przede wszystkim zdrowie i fachowość lekarza wykonującego zabieg. Osoby decydujące się na wszycie esperalu potrzebują pomocy i należy podejść do tematu poważnie, gdyż od tego zależy nasze życie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *