Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Dzieci

Instrumenty dla najmłodszych doskonałym pomysłem na prezent.

Instrumenty dla najmłodszych doskonałym pomysłem na prezent.

Muzyka jest językiem uniwersalnym – stanowi integralną część społeczeństwa i kultury ludzkiej. Przenika nasze życie poprzez radio, telewizję i teatr, stanowi część naszych uroczystości i dla wielu z nas jest instynktownym sposobem wyrażania siebie. Ponadto muzyka ma wiele zalet rozwojowych dla małych dzieci. Chcemy dzisiaj rzucić więcej światła na kilka powodów, dla których warto rozważyć zestawy instrumentów muzycznych dla dzieci od najmłodszych lat.

1. W jaki sposób zestawy instrumentów muzycznych wspierają rozwój dziecka?

2. Czego dziecko może się nauczyć podczas zabawy z muzykowaniem w roli głównej?

Świat muzyki ma tak wiele do zaoferowania małym dzieciom. Za chwilę poznasz kilka z tych korzyści i mamy nadzieję, że zainspirują Cię do wspólnego muzykowania z bliskimi.

W jaki sposób zestawy instrumentów muzycznych wspierają rozwój dziecka?

Dzieci są z natury ciekawe świata i dlatego będą czerpać ogromną przyjemność z odkrywania różnych dźwięków, jakie zestawy instrumentów muzycznych dla dzieci mogą wydawać. Dla przykładu ksylofony i flety to świetny sposób, aby maluchy spróbowały powtórzyć znane melodie, a muzyczne dzwonki, kastaniety i marakasy stworzą zabawne dźwięki perkusyjne, które pobudzą młode mózgi i pomogą im wyrazić swoje twórcze talenty. Zastanawiając się dalej nad korzyściami płynącymi z muzyki dla młodych mózgów – stymuluje ona ścieżki nerwowe i promuje krytyczne myślenie i umiejętności rozwiązywania problemów. Uważa się te, że wzorce i rytmy muzyki pomagają mózgowi szybciej i skuteczniej przekazywać informacje. Po prostu niemowlęta i małe dzieci, które mają kontakt z muzyką, osiągają lepsze wyniki w takich obszarach, jak rozwój języka, mowa, słuchanie i czytanie. Jakby jeszcze komuś korzyści było wciąż za mało – warto dodać, że różnorodne zestawy instrumentów muzycznych dla dzieci o różnych rozmiarach, kształtach i typach będą zachęcać różne obszary mięśni do wzmacniania i rozwoju.

Czego dziecko może się nauczyć podczas zabawy z muzykowaniem w roli głównej?

Gra na instrumentach muzycznych, jak każda ambitna umiejętność, wymaga czasu, aby ją opanować. Dzieci będą cieszyć się poczuciem osiągnięć, jakie staną się częścią ich codzienności – właśnie dzięki nauce poprzez zabawę, ponieważ stopniowo będą w stanie powtarzać znane melodie lub utrzymywać stały rytm. Zestawy instrumentów muzycznych dla dzieci to także świetny sposób na wprowadzenie koncepcji czekania i odgrywania roli – co oczywiście będzie bezpośrednio i pośrednio promować pozytywne interakcje społeczne.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *