Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Budownictwo

Czym jest zwijarka do blach i jak działa

Czym jest zwijarka do blach i jak działa

Zwijarki do blachy to jeden z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych przez zakłady zajmujące się obróbką mechaniczną. Dzięki tym urządzeniom można stworzyć wiele różnorodnych kształtów. Zwijarki do blach wykorzystuje się na przykład w tworzeniu rur czy wszelkiego rodzaju zbiorników.

Zasada działania zwijarek do blach

Reguła funkcjonowania zwijarki do blach bazuje na charakterze działania magla. Chcąc uzyskać dany kształt blachy bądź ją pocienić umieszczamy ją między walcami, które są w wyposażeniu zwijarki do blach. Walce podczas obracania się spłaszczają ją coraz bardziej. Daje to możliwość gięcia i kształtowania blachy (zarówno stalowej jak i aluminiowej) oraz pozwala na odkształcanie w dowolny sposób materiału, czy nadawanie mu różnych krzywizn.

Rodzaje zwijarek

Tak naprawdę typ zwijarki do blach jest uwarunkowany wieloma czynnikami. Wpływ na to ma przede wszystkim rodzaj wykonywanych działań, a także skala prowadzonego przedsiębiorstwa. W tych mniejszych najczęściej wykorzystywana jest zwijarka do blach ręczna bądź mechaniczna. W bardziej zaawansowanych i rozwiniętych fabrykach korzysta się również z urządzeń z napędem hydraulicznym. Najwyższej jakości zwijarki do blach oferuje firma Polwelt: https://polwelt.pl/oferta/zwijarki-do-blach-davi.

Zwijarka do blach:

  • trójwalcowa – jeden z najbardziej popularnych typów urządzeń w branży. Wykorzystywana jest w zakładach do bardzo ciężkich zastosowań. Są proste i intuicyjne w obsłudze.
  • czterowalcowa – posiada wszystkie cechy zwijarki twójwalcowej, a dodatkowo charakteryzuje się większą mocą. Za jej pomocą możliwe jest w sposób ekonomiczny zwinięcie oraz podwinięcie obu końców danego arkusza blachy. Działa niezwykle precyzyjnie. Zarówno obsługa jak i sam proces zwijania blachy jest szybki i prosty.

Zalety stosowania zwijarek

Niewątpliwym plusem tych urządzeń jest możliwość uzyskania przeróżnych kształtów. To właśnie dzięki tej możliwości zwijarki do blach mają szerokie zastosowanie w różnych sektorach gospodarki, między innymi w przemyśle motoryzacyjnym. Dodatkowo gwarantują niezwykle precyzyjne gięcie blach. Mechanizm wstępnego podgięcia powoduje dużo mniejszą ilość odpadów powstających podczas obróbki. Cały proces dzieje się w bardzo krótkim czasie w sposób zautomatyzowany. Inwestując w dobrej jakości zwijarkę do blach, masz pewność, że park maszynowy w przedsiębiorstwie będzie działał szybko, sprawnie, a wydajność będzie zadowalająca. Do elementów o bardzo dużych gabarytach świetnie sprawdzi się zwijarka do profili, która spełni wszelkie wymagania jakościowe.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *