Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Oferty sklepów internetowych

Zaawansowane lunety celownicze

Zaawansowane lunety celownicze

W ofercie sklepu Racegun.pl znajdziesz najwyższej jakości celowniki i lunety do broni niezbędne dla każdego strzelca. O znakomitej klasie sprzętu najlepiej świadczy jego powszechne użycie przez różnego rodzaju służby mundurowe, a także przez profesjonalnych sportowców. Akcesoria te świetnie sprawdzają się również w myślistwie.

Sprzęt celowniczy – podstawowy podział

Często popełnianym przez początkujących miłośników strzelectwa błędem, jest mylenie lunety celowniczej z celownikiem. Chociaż oba służą do wspomagania strzelca podczas celowania, luneta celownicza, w przeciwieństwie do celownika, gwarantuje określony stopień powiększenia. Oba akcesoria są zatem używane w odmiennych warunkach i sytuacjach.

Celowniki laserowe

Czyli tak zwane laserowe wskaźniki celu. Można zamontować je zarówno na karabinku, jak i pod lufą pistoletu. Sprawdzają się szczególnie dobrze w warunkach ograniczonej widoczności – we mgle, deszczu lub w nocy, a także w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji – na krótkich dystansach.

Celowniki holograficzne i kolimatory

Jest to kolejny przykład sprzętu optoelektronicznego. Można wyszczególnić kolimatory typu otwartego – cechujące się niską wagą, oraz cięższe, ale bardziej wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne – zamknięte (najczęściej o walcowatym kształcie). Niezależnie od rodzaju, wyświetlają czerwoną kropkę lub inny podświetlany celownik na ekranie celowniczym, stanowią dobry wybór w warunkach wymagających szybkiego namierzenia celu. Pozwalają na zachowanie szerokiego pola widzenia. Technologicznym rozwinięciem standardowych kolimatorów są celowniki holograficzne, w których ulepszono między innymi sposób projekcji znaku celowniczego.

Lunety

Dzięki zastosowaniu soczewek umożliwiają powiększenie obrazu, wyostrzając widok i zwiększając możliwość trafiania w odległe cele. Ich parametry przedstawiane są w poziomach powiększenia i średnicy soczewki – na przykład parametry lunety Vortex Razor II HD, określone są jako 4,5-27×56 – oznaczają powiększenie od 4,5 do 27 razy i średnicę obiektywu 56.

Celownicze lunety do broni – przykłady

Sklep Racegun.pl posiada katalog zaawansowanych technologicznie lunet o wysokich parametrach w zakresie właściwości optycznych, ostrości i transmisji światła bez zakłóceń ani zabarwień. Polecamy sprzęt uznanych firm, takich jak między innymi Vortex, Sightron czy Eotech. Sprzęt wyposażony jest w szereg udogodnień – krzyże celownicze typu MOA-1, możliwość szybkiego dostosowania powiększenia, a także użycie najwyższej jakości szkieł, wyposażonych w powłoki antyrefleksyjne, ochronę przed zarysowaniem i niską dyspersję. Zastosowane materiały (między innymi utwardzane aluminium) gwarantują dużą wytrzymałość na uderzenia i warunki atmosferyczne takie jak wilgoć i zmiany temperatur. Zamów lunetę już dziś na: https://racegun.pl/pl/c/Lunety-i-celowniki/91

Oferujemy szeroką ofertę celowników holograficznych, laserowych i pryzmatycznych. Znajdziesz u nas również kolimatory i lunety dalekodystansowe i taktyczne. Sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach, produkowany wyłącznie przez specjalistów z najlepszych firm.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *