Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Usługi

Akumulatory trakcyjne do wózków widłowych

Akumulatory trakcyjne do wózków widłowych

Akumulatory trakcyjne to baterie kwasowo-ołowiowe, które wypełnione są elektrolitem w postaci żelu lub z płynnym elektrolitem. Pozwala na zasilanie różnego typu pojazdów, w tym wózków widłowych.

Czym charakteryzują się baterie trakcyjne


Baterie te wykonywane są przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów. Zachowana jest dbałość o najdrobniejsze szczegóły oraz zgodność elementów z normami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii podczas produkcji akumulatorów trakcyjnych odznaczają się one wysoką jakością. Tego typu akumulatory do wózków widłowych charakteryzują się długą żywotnością, krótkim czasem ładowania oraz dużą ilością cykli. Są też bezpiecznie w użytkowaniu oraz nie narażają urządzeń na niepotrzebne awarie. Ponadto koszt ich eksploatacji jest niski.

Zastosowanie akumulatorów trakcyjnych


Zastosowanie baterii trakcyjnych w swoim urządzeniu pozwala na cieszenie się jej wysokimi parametrami. Akumulatory tego typu mają dużą pojemność, wysokie napięcie. Wpływa to na fakt, że sprawdzają się podczas ich użytkowania w różnych warunkach. Są idealnym źródłem zasilania pojazdów i urządzeń z napędem elektrycznym. Sprawdzą się zarówno do wózków widłowych, jak i wózków platformowych, ciągników elektrycznych, pojazdów golfowych i innych tego typu urządzeń.

Akcesoria do baterii trakcyjnych


Podczas użytkowania akumulatorów trakcyjnych mogą być przydatne także dodatkowe akcesoria, które w pozytywny sposób wpłyną na ich eksploatację. Jednym z istotnych aspektów korzystania z tego typu zasilania jest żywotność baterii trakcyjnej. Warto w celu jej wydłużenia sięgnąć po elementy, takie jak system mieszania elektrolitu oraz centralny system uzupełniania wody. Pozwalają one wydłużyć możliwy czas eksploatacji baterii, w znacznym stopniu zmniejszyć koszty oraz dyspozycyjność sprzętu. Są szczególnie istotne przy dużej ilości wózków widłowych, czy innych urządzeń.
Kolejnym istotnym elementem są prostowniki i zasilacze do baterii trakcyjnych. Wpływają one na dostępność oraz bezawaryjność zasilania. Ponadto pozwalają wydłużyć żywotność akumulatorów, wydajność ich pracy oraz zmniejszyć koszty związane z ich zastosowań w urządzeniach.
Na rynku występują także drobne elementy, które znacznie ułatwiają eksploatację baterii trakcyjnych. Należą do nich wtyczki, gniazda, wskaźniki poziomu elektrolitu, zbiorniki na wodę destylowaną oraz inne akcesoria. Warto zdecydować się na zakup tego typu elementów, które będą stanowiły świetną inwestycję w optymalne wykorzystanie akumulatorów trakcyjnych

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *