Wilgoć pojawiająca się w budynku jest najczęściej spowodowana wodą wchłanianą z gruntu, która przenosi się coraz wyżej. Wszystko przez obecność kapilarów, czyli niewielkich kanalików, jakie pojawiają się w materiale budowlanym. Wilgoć jest dla budynku i jego domowników bardzo niebezpieczna – to bezpośrednia przyczyna powstawania pleśni. Ta jak wiadomo niszczy konstrukcję obiektu, a do tego niesie zagrożenie dla zdrowia człowieka. Najlepsza ochronę przed pleśnią w domu stanowi odpowiednia izolacja, która pomoże nam ustrzec się przed wilgocią. W tym celu polecamy skorzystanie z usług naszej firmy zarówno jeśli chodzi o izolację w domach nowo powstających, jak i starych budynkach.
Co to znaczy odpowiednia izolacja przed wilgocią?
Izolacja budynku przed wchłanianiem wody powoduje, że wody gruntowe nie są w stanie przeniknąć do ścian, w związku z czym cała konstrukcja danego obiektu zyskuje odpowiednie zabezpieczenie przed pojawieniem się wilgoci. O takim zabezpieczeniu warto jest pomyśleć już wtedy, gdy wylewamy fundamenty pod nasz nowy dom. Izolacja starych fundamentów jest również dobrym pomysłem, zwłaszcza przed deszczową porą, która zawsze naraża budynek na pojawienie się wilgoci. Izolacja przeciwwilgociowa składa się tak naprawdę z izolacji wykonanej pionowo oraz poziomo. Izolacja pionowa fundamentów to montaż odpowiedniej osłony, która chroni przed tym, aby ściany znalazły się w bezpośrednim kontakcie z gruntem. Czasami jest ona przeprowadzana również od wewnątrz budynku. Do jej przeprowadzenia stosuje się takie materiały jak folia polietylenowa, papa, masa bitumiczna czy zaprawa mineralna. Z kolei izolacja pozioma polega na położeniu specjalnych przekładek z izolacji w przestrzeni między ławami oraz ścianami. Stosuje się do tego papę termozgrzewalną lub folię PCW.
Nasza oferta w zakresie izolacji budynków
Nasza firma Iniekcja Krystaliczna oferuje przeprowadzanie izolacji poziomej i pionowej, a także osuszanie budynku za pomocą substancji nazywanej iniektem. Stanowi ona pewną oraz bezpieczną ochroną przed wodą i przedostawaniem się jej do konstrukcji budynku.