Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Usługi

Rolki transportowe a wygodne transportowanie ładunków

Rolki transportowe a wygodne transportowanie ładunków

Przemieszczanie ciężkich ładunków na niewielkie odległości jest trudnym zadaniem. W tym celu warto zastosować rolki transportowe, które chronią towar przed zniszczeniem. Korzystając z nich można zapewnić bezpieczeństwo podczas całego procesu transportowego. Urządzenia te zdecydowanie ułatwiają transport, a co za tym idzie poprawiają efektywność pracy. Jaka jest budowa oraz zastosowanie rolek transportowych?

Czym są rolki służące do transportu

Transportowe rolki to specjalne urządzenie z kółkami, które służą do przewożenia nie tylko maszyn, lecz także wielu ciężkich towarów. Sprzęt ten może być mocowany między innymi do dużego wózka widłowego i w bezpieczny i szybki sposób przetransportowany we wskazane miejsce.

Bardzo często można spotkać się również z ręcznymi platformami jezdnymi. Znajdują one powszechne zastosowanie w magazynach oraz dużych sklepach. W związku z ograniczonym udźwigiem rolki te nie znajdują zastosowania podczas transportu bardzo ciężkich maszyn.

Jakie są zalety rolek do transportu

Rolki transportowe są niezwykle popularne. Są one doceniane ze względu na posiadanie bardzo prostej konstrukcji. Są to urządzenia trwałe, dlatego też bardzo rzadko ulegają awariom oraz uszkodzeniom mechanicznym. W razie usterki zużyte bądź poluzowane rolki można wymienić na nowe. Koszty części oraz serwisowania są bardzo małe.

Powierzchnia tego urządzenia bardzo często jest pokryta gumą. W związku z tym nie ma obaw o to, że platforma ta spadnie i zostanie uszkodzona.

Nierzadko zdarza się, że transportowe rolki wyposażone są także w specjalną platformę obrotową. Dzięki niej można manewrować poszczególnym ładunkiem bez konieczności przemieszczania się rolek. Obniżony profil platformy transportowej pozwala bez użycia siły fizycznej łatwo wsunąć rolki pod maszynę.

Jakie jest zastosowanie rolek transportowych

Urządzenia te służą do relokacji ładunków i ciężkich przedmiotów. Znajdą one zastosowanie w branżach takich jak:

  • spożywcza
  • przemysłowa
  • papiernicza
  • chemiczna

Rolki te są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu można je wykorzystywać z powodzeniem na różnego typu nawierzchniach bez utraty wydajności.

Na system jezdny składają się gumowane kółka, które nie powodują uszkodzenia nawierzchni. Warto pamiętać o tym, że takie platformy służą tylko i wyłącznie do transportu wewnętrznego. Nie nadają się do relokacji maszyn do innej hali.

Produkty oferowane przez firmę Wikoma są bardzo trwałe, zatem służą niezawodnie przez długi czas. Każdy klient może wybrać takie rolki, które w pełni spełnią jego oczekiwania.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *