Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Kulinaria

Sekrety przygotowywania fantastycznych ciast

Sekrety przygotowywania fantastycznych ciast

Czasem wydaje się nam, że po prostu nie mamy talentu do pieczenia, bo gdy zjadamy wyroby przygotowane przez naszych znajomych, jesteśmy nimi zachwyceni, a gdy próbujemy je powtórzyć w swoim domu, uzyskujemy dość marny efekt. Choć jednak nasze umiejętności kulinarne są w tej kwestii ważne, to jeśli zastosujemy się do kilku małych trików, będziemy w stanie samodzielnie wyczarować rewelacyjne ciasta z kremem.

Dobry wyrób cukierniczy musi być koniecznie słodki. Jeśli nie dodamy do niego ani grama cukru, albo zastąpimy zwykłą sacharozę słodzikiem bądź teoretycznie zdrowym ksylitolem, nie spodziewajmy się właściwych rezultatów. Skoro już szykujemy przepyszną przekąskę, zadbajmy o jej smak i w tym momencie nie zwracajmy uwagi na kaloryczność poszczególnych składników. Jeśli w przepisie jest zaznaczone, że do masy musimy dodać całą szklankę cukru, nie zmniejszajmy tej ilości nawet o jedną łyżeczkę, bo może mieć to ogromny wpływ na końcowy smak ciasta. Starajmy się też sięgać po specjalne aromaty, które cudownie odmienią zapach naszych wypieków, albo wykorzystujmy do tego celu świeże bądź suszone owoce. Gdy natomiast nasze ciasto wydostanie się już z piekarnika, pamiętajmy o tym, by je udekorować, np. obsypując je startą czekoladą.

Nawet najlepsze przepisy na ciasta z kremem nie muszą sprawić, że przy ich użyciu wyczarujemy przysmaki, którymi każdy będzie się objadać. Często bowiem podczas pieczenia zupełnie nieświadomie popełniamy pewne drobne błędy, jakie mogą zniweczyć nasze misterne plany. Starajmy się więc ich wystrzegać, a nasze ciasta w końcu zaczną nas zachwycać i smakiem, i wyglądem.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *