Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Biznes i finanse

Czy warto zostać technikiem administracji

Czy warto zostać technikiem administracji

Praca biurowa dla sporej rzeszy osób to zajęcie niemal wymarzone. Co istotne, aby znaleźć satysfakcjonującą posadę, nie trzeba mieć skończonych studiów wyższych. Oczywiście warto z czasem po znalezieniu zatrudnienia w biurze zapisać się na kursy doszkalające lub po zdaniu matury wybrać się na zaoczne studia. Ale to kolejny krok. Wcześniej zaś dobrym pomysłem jest uzyskanie tytułu, takiego jak technik administracji. Podczas trwającej cztery semestry nauki uzyska się stosowny dokument i zdobędzie cenne umiejętności.

Jakie cechy powinien mieć technik administracji

Pracodawcy cenią nie tylko dyspozycyjność, zapał do pracy czy wiedzę, ale też odpowiednią kulturę osobistą. Technik administracji to kierunek dla Ciebie, jeżeli jesteś osobą godną zaufania, skorą do nauki i komunikatywną. Kontakt z innymi pracownikami czy z petentami jest równie ważny, jak znajomość obsługi komputera oraz chęć do doszkalania się. Dyskrecja także mile widziana.

Zadania stawiane technikom administracji

Spośród wielu codziennych czynności absolwent kierunku technik administracji wykonuje między innymi takie prace, jak:– prowadzenie korespondencji (elektronicznej i tradycyjnej);

  • dbanie o przepływ informacji wewnątrz biura;
  • wykonywanie prostych prac biurowych (kserowanie, skanowanie);
  • sporządzanie notatek i protokołów
  • redagowanie i korekta pism;
  • prowadzenie postępowań administracyjnych.

Szczegółowy zakres obowiązków w dużej mierze zależy od profilu formy czy instytucji oraz liczby zatrudnionych osób. W mniejszych firmach jednym z zadań technika może być prowadzenie strony internetowej czy kont na portalach społecznościowych. Czasem też absolwent będzie zajmować się sprawami zaopatrzeniowymi.

Jak zacząć naukę

Aby dobrze przygotować się do zawodu, trzeba wybrać odpowiednią placówkę oświatową. Dobra szkoła, taka jak Centrum Perspektyw Elpax w Bytomiu, podczas dwóch lat nauki zadba o odpowiedni poziom merytoryczny absolwentów. Warunkiem przyjęcia do policealnego studium w Bytomiu jest posiadanie średniego wykształcenia (ogólnego lub zawodowego). Co ważne, nie jest wymagana matura.

Podczas nauki w bytomskim Centrum Perspektyw Elpax przyszły pracownik hurtowni, urzędu czy banku zdobędzie nie tylko cenną wiedzę teoretyczną. W programie nauczania wiele czasu przeznaczono na praktyki zawodowe. Szkoła służy wsparciem w wyborze miejsca ich odbywania. Co istotne, program jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Nauka kończy się obowiązkowym egzaminem – w szkole zostaniesz odpowiednio do niego przygotowany.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *