Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Biznes i finanse

Rola reklamy w rozwoju biznesu

Rola reklamy w rozwoju biznesu

Posiadasz swoją firmę, która zajmuje się produkowaniem zdrowej żywności. Tworzysz dla ludzi, którzy pragną zdrowo się odżywiać, eliminując przy tym to, co niekoniecznie wpływa pozytywnie na ich organizm. Wiesz jednak, że nie jesteś jedyny na rynku i potencjalni klienci być może nie wybiorą Twoich produktów przy zakupach. Tutaj zaczyna się marketing, czyli reklamowanie swojej oferty w taki sposób, by ludzie wybrali Twoją ofertę.

Kiedy jednak na każdym kroku spotykane są reklamy w różnej postaci, ciężko stworzyć coś, co przyciągnie uwagę właśnie Twoich produktów. Dlatego tak istotna jest skuteczna reklama. Masz już kilka minut w telewizji. Podczas przerwy między programami emitowana jest reklama Twoich produktów. Jednak jest tego tak wiele, że ludzie coraz częściej przełączają reklamy, zamiast je oglądać. Inny pomysł?

Promocje typu przy zakupie trzech, dostaniesz czwarty produkt gratis od firmy, są dobre, ale dość oklepane. Jak więc trafić do społeczeństwa? Dużą rolę odgrywają tutaj media społecznościowe. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi w nich istnieje. Zakładają konta, dzielą się wydarzeniami z życia, połączonymi z własnymi zdjęciami. Udostępniają interesujące ich informacje. Czy istniejesz w sieci?

Agencja reklamowa Funktional – sprawdź ofertę!

Dobra firma powinna mieć swoje miejsce w sieci. Oczywiście, prywatna strona internetowa firmy, jest jak najbardziej niezbędna, ale społeczeństwo jakoś musi ją odkryć. Do tego potrzebne są portale społecznościowe. Stwórz konto swojej firmy, opowiadaj o produktach, wstaw link do swojej strony.

Co opowiadać o produktach? Przede wszystkim przedstaw pozytywne skutki zdrowotne, które ludzie zyskają, dzięki spożywaniu produktów. Możesz również wskazać, gdzie mogą mieć zastosowanie. Udostępniaj przepisy na zdrowe posiłki, w których składzie niezbędne są Twoje produkty. Pamiętaj także o kontakcie z ludzi. Gdy potencjalny klient zasypie Cię pytaniami, odpowiedz na każde. Ludzie bardzo sobie cenią kontakt z producentem.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *