Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Rozrywka

Prezent dla obcokrajowca

Prezent dla obcokrajowca

Prezenty dajemy nie tylko osobom najbliższym i rodzinie, ale również często przyjaciołom i znajomym. Co jednak w sytuacji, gdy naszym znajomym jest obcokrajowiec? Jaki upominek można mu sprawić? Czy warto wybrać jakiś produkt regionalny bądź kojarzący się z Polską?

Prezent nie musi być drogi
Przede wszystkim warto zacząć od tego, że oryginalne prezenty dla obcokrajowca nie muszą być wcale drogie i już w budżecie wynoszącym kilkadziesiąt złotych z powodzeniem kupimy drobny upominek kojarzący się z Polską. Jest to o tyle istotne, że prawdopodobnie takich rzeczy w innym kraju nie będzie można dostać. Mogą to być zarówno lokalne produkty należące do kategorii „żywność” (np. lokalny miód czy trunek), ale również rzeczy ze sklepu z bibelotami.

Co na polski prezent?
W sklepach z bibelotami znajdziemy różnorodne rzeczy nie tylko kojarzące się z Polską, ale nawiązujące do niej – może to być lampa z konturem naszego kraju, notes skórzany oprawiony w biało-czerwoną skórę czy nawet gry planszowe odbywające się w polskich realiach (np. polska wersja monopoly).

Bibeloty też trzeba zapakować!
Podsumowując, zakupienie drobnego upominku dla obcokrajowca nie musi być wcale trudne. Wystarczy rozejrzeć się po okolicznych sklepach, aby znaleźć nie tylko oryginalny prezent, ale również prezent stosunkowo tani. Warto pamiętać, że w przypadku upominków liczą się przede wszystkim chęci i sam fakt „dawania prezentu”, a mniejsze znaczenie ma to, co tym prezentem faktycznie jest. Warto zadbać jednak również o samo opakowanie prezentu – czy w ładny papier prezentowy ze wstążką lub przynajmniej odpowiednich rozmiarów torebkę prezentową.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *