Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Biznes i finanse

Mała firma remontowa – od czego zacząć

Mała firma remontowa – od czego zacząć

Wykonywanie prac remontowych wymaga pewnych umiejętności, znajomości towarów i logistyki. Niekoniecznie muszą zajmować się tego rodzaju działalnością osoby, które ukończyły szkołę o takiej specjalizacji. Większość osób, które zajmują się wykończeniem wnętrz swoją wiedzę opiera na dobrych pomysłach lub poprzez przyuczenie się w firmach remontowych. Jeśli wykonywane prace są poprawne, a ich efekt zachwyca klientów, rodzi się w głowie pomysł, by rozpocząć pracę na własny rachunek, w wyznaczonym przez siebie terminie i za satysfakcjonujące wynagrodzenie. Aby marzenia stały się faktem, dobrze jest odpowiednio się przygotować.

Jak rozpocząć prowadzenie usług remontowych

Przede wszystkim warto przygotować dobry biznesplan, w którym zostanie ustalone, jakie usługi będą w nowopowstałej firmie świadczone, do kogo będzie skierowana oferta oraz jaki kapitał będzie przeznaczony na otwarcie działalności. Wykonywanie tego rodzaju pracy niejednokrotnie wymaga specjalistycznych narzędzi. Trzeba wiedzieć, jakie środki można na nie przeznaczyć, czy da się ewentualnie wziąć kredyt lub czy niektóre z nich, używane rzadziej, korzystniej będzie wynająć. W uporządkowaniu finansów może pomóc osobne od prywatnego konto. Najlepsze konto firmowe można wybrać poprzez porównanie ofert takich kont w kilku bankach. Najprostszą formą założenia firmy jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Dzięki temu przedsiębiorca:

  • Nie musi wnieść kapitału zakładowego
  • Nie musi prowadzić pełnej księgowości
  • Sam odpowiada za zobowiązania firmy
  • Ma prawo zatrudnić pracowników

Aby zarejestrować firmę, wystarczy tylko złożyć wniosek CEIDG-1 w urzędzie gminy lub miasta lub złożyć go w formie elektronicznej.

Niezbędne narzędzia w firmie remontowej

Każdy pracownik firmy usługowej, która zajmuje się wykończeniem wnętrz, powinien być zaopatrzony w odpowiednie narzędzia. Zapewnienie podstawowego wyposażenia dla siebie lub pracowników podnosi renomę firmy i staje się ona godną polecenia. Dlatego też wszelkie pędzle, szpachle, mieszadła, wiadra, drabiny lub w przypadku płytek i paneli maszyny do ich przycinania są niezbędnym wyposażeniem, które właściciel firmy powinien zapewnić do wykonywania zleceń.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *