Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Zdrowie i uroda

Kosmetyki podręczne na podróż – co można zabrać do swojego bagażu?

Kosmetyki podręczne na podróż – co można zabrać do swojego bagażu?

Podróżowanie samolotem wiąże się z obowiązkiem przestrzegania regulaminu lotniska, przelotów, a także wytycznymi narzuconymi przez konkretną linię lotniczą. Bardzo często, w zależności od przewoźnika, panują różne zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego, jednak każdy z nich zastrzega możliwość wniesienia na pokład wyłącznie 1 litra płynów w butelkach, których pojemność nie przekracza 100 ml. Jest to stosunkowo niewielka ilość, jednak zupełnie wystarczająca na krótkie podróże z plecakiem. 

Jakie kosmetyki zabrać można do bagażu podręcznego?

Do swojego bagażu podręcznego, czyli tego, który wniesiesz na pokład samolotu, zabrać możesz każdy kosmetyk, włączając w to:

-kremy i balsamy

-szampony i mydła

-wody po goleniu i perfumy

-żele antybakteryjne

-płynne kosmetyki do makijażu (np. korektor, podkład)

Jedyną zasadą jaką musisz kierować się przy ich doborze jest wspomniana już pojemność – przed podróżą zadbaj o dokładne sprawdzenie każdej z nich. Bardzo dobrym, podróżniczym rozwiązaniem jest zakup 100 mililitrowych wersji swoich ulubionych kosmetyków, takich jak: szampony, mydła czy mini żele antybakteryjne – są one dostępne w każdej dobrej drogerii. Cena takich produktów jest niewielka, a zapewni Ci znaczny komfort i brak nieporozumień przy odprawie bagażowej. Jeśli jednak okaże się, że Twój ulubiony kosmetyk ma dużo większą pojemność, zainwestuj w puste, plastikowe buteleczki do których w razie potrzeby przelać będziesz mógł każdy pożądany płyn. Pamiętaj również o tym, że na wszystkich lotniskach wymagane jest spakowanie płynów do jednego przeźroczystego woreczka. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *