Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Zdrowie i uroda

Implanty sposobem na zębowe ubytki

Implanty sposobem na zębowe ubytki

Nowoczesna stomatologia potrafi sobie poradzić niemal z każdym problemem mającym związek z jamą ustną. Jeszcze w niedalekiej przeszłości ludzie, którzy utracili uzębienie byli skazani na pośmiewisko, gdyż dla wielu osób, brak uzębienia wygląda śmiesznie.

Postęp stomatologiczny poszedł do przodu, a stomatologia wyszła na przeciw z cudownym wynalazkiem jakim są tak zwane protezy. Implanty zębowe służą odbudowie utraconego uzębienia. Wykonane są z mocnego materiału – tytanu, który nie wywiera żadnego negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Decydując się na implanty należy liczyć się, że jest to dość kosztowna inwestycja, ale z pewnością opłacalna i trwała, a przede wszystkim długotrwała!

Reklama: implanty Kraków – Stomatologia Impla

Na implant należy także dobrać odpowiednią koronę protetyczną, która obuduje i nada implantowi kształt przypominający właśnie kształt zęba. Najczęściej wybieranymi i najbardziej popularnymi są korony porcelanowe. Zdarza się także, że pacjenci wybierają koronki z domieszką złota. Implanty są doskonałą alternatywą odbudowy uzębienia, gdyż dla posiadacza praktycznie nie jest odczuwalne, to że ma implant, ale przeciwnie, czuje się tak jakby to był jego prawdziwy i naturalny ząb. Z racji, że implantologia jest aktualnie bardzo popularna, to brak uzębienia przestał być problemem. Każdy może zyskać nowe uzębienie dzięki implantom.

Nie zwalnia to jednak ludzi z przestrzegania higieny jamy ustnej i należy pamiętać, że lepiej jest zapobiegać utracie zębów, niż inwestować w ich przywrócenie. W każdym razie, w obecnych czasach, implantologia stała się łatwo dostępnym luksusem dla ludzi, mimo że czasem bardzo kosztownym.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *