Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Dom i wnętrze

Eleganckie i praktyczne rozwiązanie – ława kawowa

Eleganckie i praktyczne rozwiązanie – ława kawowa

Salon to miejsce w domu, w którym spędzamy większość dnia. Centralnym punktem w nim jest przeważnie ława kawowa jako cichy bohater salonu. Jej zadaniem jest ujednolicenie wizualnie pomieszczenia, jednocześnie działając jako podnóżek, stół jadalny, powierzchnia wystawowa i miejsce do przechowywania. Wielozadaniowość niskiej ławy to największa zaleta tego mebla.

Jak wybrać najlepszą ławę kawową do salonu?

Zazwyczaj szukamy ławy, która jest nie tylko funkcjonalna, ale także stylowa i dopasowana do reszty przestrzeni. Ustawiona obok kanapy ma być dopełnieniem lub akcentem wnętrza w zależności od stylu. Idziemy do sklepu lub przeglądamy ofertę w internecie i wybieramy ławę kierując się tylko wyglądem. Jest to podstawowy błąd. Aby ława była praktyczna i jednocześnie elegancko prezentowała w salonie, musi mieć konkretny rozmiar.

Ograniczeni miejscem, kupujemy często ławę kawową zbyt małą dla danej przestrzeni. Powinniśmy zachować proporcje do wielkości kanapy – stolik kawowy powinien mieć około 1/2 długości sofy. Jeśli kanapa jest bardzo szeroka to wybierzmy ławę ok. 2/3 jej wielkości. Wysokość jest również kluczowa, ława nie powinna być wyższa niż siedzisko sofy. Odległość i umiejscowienie również muszą wynosić ok. 50 cm, to idealna odległość od krawędzi kanapy dla postawienia stolika kawowego. Taka odległość pozwala na swobodne przejście i jednocześnie dla podparcia stóp, postawienia naczynia z napojem.

Kształt

Rozważmy ławę prostokątną lub owalną, jeśli mamy standardową kanapę, aby każdy mógł mieć łatwy dostęp do kawy, koktajlu lub przekąsek. Jest to również świetny wybór, jeśli mamy wąską przestrzeń o minimalnym prześwicie. Natomiast jeśli mamy dużą wygodną sekcję lub tradycyjną kanapę z leżanką, kwadratowy stół jest doskonałym wyborem. Idealnie pasuje do zakątka w kształcie litery L lub dużej przestrzeni pośrodku strefy odpoczynku. Z kolei dla każdego, kto mieszka w małej przestrzeni, w której liczy się każdy mebel, zastanówmy się nad skróceniem narożników (dosłownie) i wybraniem czegoś okrągłego.

Cel i funkcje ławy

Przed zakupem ławy kawowej zdecydujmy o jej celu i funkcjonalności. Jeśli mamy dzieci w domu, wybierzmy zaokrąglone krawędzie i unikajmy szklanych blatów. Gdy mamy dużo drobiazgów, wybierzmy taki, który ma opcje przechowywania. Do ekspozycji książek i innych akcesoriów najlepszy byłby szklany stolik kawowy. Zapewnia on również elegancki wygląd wizualny dywanowi pod spodem lub atrakcyjnej podłodze.

Stolik kawowy jest wszechstronny. To rodzaj mebla, który łączy formę i funkcję, styl i obsługę. Dobra ława kawowa zapewnia niezbędną powierzchnię i dodaje ostatecznego akcentu do wyglądu salonu.

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty stolików kawowych na https://sklep.akord.net.pl/34-lawy-i-stoliki-kawoweUdostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *