Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Technologie

Czym odczytywać kody kreskowe

Czym odczytywać kody kreskowe

Zanim my w sklepie będziemy mogli skorzystać z czytników kodów kreskowych to ktoś te wszystkie dane musi wprowadzić. W przeciwnym razie podchodząc do czytnika mamy informacje o nieznanym produkcie. To oznacza, że ktoś zapomniał te dane wprowadzić i trzeba czekać. Na kasie również nam z tym nie pomogą, bo jeśli nie ma danych na czynniku to w komputerze też nie ma. Do akcji wkraczają wtedy terminale kodów kreskowych, bez których ta praca byłaby bardzo trudna do wykonania.  Na szczęście urządzenia są w sprzedaży i jest ich na tyle dużo żeby każdy mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Jaka wielkość urządzenia będzie odpowiednia

Byłoby dobrze gdyby urządzenie było poręczne. Inaczej to będą widziały panie, a inaczej panowie. Trzeba takie urządzenie wziąć w rękę i wtedy będziemy wiedzieć czy działanie na nim jest łatwe czy jednak trzeba poszukać czegoś innego. Plusem dużego urządzenia jest o wiele większy ekran, większa bateria, która wytrzymuje o wiele dłużej, ale minusem na pewno jest większa waga.

Jakie parametry wybrać

Na pewno popularne są urządzenia wyposażone w dwie kamery oraz moduł WiFi i GPS. Wtedy mogą sczytywać kody kreskowe po obu stornach i przesyłać bezprzewodowo dane. Standardowo ekran ma około3-4 cali, ale jeśli ktoś chce to może wybrać ekran 6 calowy i wtedy wszystko będzie na nim o wiele lepiej widoczne.  Wydajny i duży proces to podstawa działania urządzenia. Do tego ilość RAM. Te najdroższe urządzenia mają nawet 2GB pamięci RAM a zatem jest to na pewno bardzo, ale to bardzo dużo. Tym bardziej, że programy instalowane na urządzeniu nie potrzebują tyle pamięci, co te, które mamy na komputerach.  W lepszych modelach pamięć ROM to aż 32 GB. Takie urządzenie będzie działało niesamowicie płynnie i zmieści się na nim ogromna ilość kodów kreskowych. Kody kreskowe nie zajmują wcale dużo pamięci i na jeden MB może wejść nawet kilka tysięcy zapisanych kodów. Jedne kody są przecież kasowane, a zastępowane nowymi. Pojawia się nowy towar w sklepie czy hurtowni i wtedy kody są na nowo wprowadzane.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *