Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Moda

Wybór perfum na dzień i na noc – w czym różnica?

Wybór perfum na dzień i na noc – w czym różnica?

Perfumy są dla wielu osób jedną z najważniejszych część stylu. To one są w stanie podkreślić naszą osobowość i wzmocnić wizerunek i często pomóc przyciągnąć uwagę. Z tych powodów wiele osób decyduje się na użycie kilku różnych zapachów, stosując je w różnych sytuacjach. Istnieje wiele wskazówek, jak wybrać zapach, jednak najpierw należy zacząć od tego, o jakej porze dnia planujemy go stosować. Jak rozróżnić i wybrać perfumy na dzień i na noc?

Dlaczego powinniśmy wybierać inne perfumy na dzień i na noc?

Jedną z części naszego wizerunku, która powinna być bardzo różna w dzień i w nocy, są perfumy. W końcu na dzień pracy i spotkanie z przyjaciółmi wybieramy różne ubrania, prawda? W ciągu dnia powinniśmy stworzyć bardziej formalny i profesjonalny wizerunek, odpowiedni do środowiska pracy, natomiast wieczorem jest okazja do relaksu i wyrażenia siebie również poprzez wybór perfum. Choć są wyjątki, najczęściej ten sam zapach nie może być jednocześnie stonowany i wyzywający, dlatego perfumy należy dobierać odpowiednio do pory dnia i otoczenia, w którym będziemy się znajdować. Zapachy na dzień są zazwyczaj lekkie i orzeźwiające. Ich celem jest pobudzenie i zmotywowanie do sprostania nawet najpoważniejszym wyzwaniom. Większość perfum o nieco niższym stężeniu substancji aromatycznych należy do tej kategorii. Takie perfumy nazywa się wodą toaletową. Często ich zapach nie utrzymuje się zbyt długo na skórze lub zmniejsza się ich intensywność, dzięki czemu idealnie pasują do profesjonalnej atmosfery. Zioła, cytrusy i lekkie aromaty kwiatowe to jedne z najbardziej odpowiednie składników perfum na dzień. Cytryna, bergamotka, wanilia i brzoskwinia są pełne świeżości i perfekcyjnie nadają się na wiosnę i lato. Zimą można poszukać cieplejszych perfum, wypełnionych takimi nutami jak imbir, paczula czy cynamon.

Perfumy wieczorowe – jak wybrać?

Perfumy przeznaczone na wieczór lub na noc są bardziej wyraziste i intensywne. Często służą do zwrócenia na siebie uwagi, uwodzenia lub po prostu podkreślenia cech charakteru. Do osiągnięcia wszystkich tych celów szczególnie nadaje się woda perfumowana, która ma większe stężenie związków aromatycznych. Zaskakują jaśniejszymi, trwałymi aromatami, których nie sposób nie wyczuć. Perfumy wieczorowe często zawierają nuty piżma, przypraw i szlachetnych kwiatów. W ciepłym sezonie warto wybierać również czarny pieprz, imbir, piżmo i jaśmin. W międzyczasie, gdy robi się chłodniej, warto pomyśleć o szczególnie mocnych zapachach, takich jak cedr, bursztyn czy skóra. Obecnie mamy dostęp do wielu różnych perfum, dlatego warto zaopatrzyć się w kilka różnych rodzajów, aby zawsze móc wybrać najbardziej pasujące.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *