Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Biznes i finanse

Początki w MLM. Jak wszystko zacząć

Początki w MLM. Jak wszystko zacząć

Na pewno wiele osób zastanawia się nad tym jak zacząć w MLM, aby odnieść sukces? Nic ważniejszego od sukcesu przecież nie ma, ale aby się on pojawił to trzeba będzie się sporo napracować.  MLM to nic innego jak bezpośrednie dotarcie z produktu do klienta. Nie ma tutaj sklepów i tradycyjnych sieci, dlatego sprzedaż wygląda trochę inaczej. Klienci, których uda nam się zdobyć zamawiają wszystkie produkty korzystać ze sklepu internetowego.  Ma to swoje zalety jak chociażby reklama. Tutaj nie musimy stawiać na bardzo drogą reklamę, która ma pojawić się w mediach. Środki, które zgromadzimy można będzie przeznaczyć na wypłatę prowizji dla swoich przedstawicieli.  Całą działalnością zajmują się niezależni przedstawiciele, którzy otrzymują za to wynagrodzenie. Jest kilka poziomów, które będą budowali i na tym będą właśnie zarabiać. Sprzedawać można w kraju, ale można również wejść na rynek międzynarodowy. 

Trudne początki w MLM

Wiemy już jak zacząć MLM, ale jak sobie poradzić na rynku, który jest konkurencyjny? Na początku trzeba będzie się zastanowić, dlaczego chcemy coś robić, a potem musimy znaleźć odpowiedź jak to zrobić. Sprzedaż bezpośrednia ma wiele zalet, ale zanim je poznamy trzeba będzie się wszystkiego nauczyć. Tylko wtedy będą z tego same pozytywne efekty. Nie można się zrażać niepowodzeniami, bo na początku nie wszystko na wychodzi tak jak byśmy tego chcieli. Tak jest w wielu dziedzinach, dlatego trzeba o tym pamiętać. 

Wyznaczanie celu w MLM

Wszystko zaczyna się od wyznaczenia celu. Jeśli pominiemy ten etap to nie można będzie przejść do dalszych kroków.  Mamy do wyboru bardzo różne rodzaje celów takich jak:

  • sprecyzowany.
  • mierzalny,
  • atrakcyjny,
  • realny,
  • terminowy.

Warto, zatem się nad tym zastanowić, aby w odpowiedni sposób dopasować cel i go realizować. Może nie od razu, ale po pewnym czasie zaczniemy widzieć, że nasza praca przynosi efekty i będziemy z siebie bardzo zadowoleni.  Nie wszystko przychodzi od razu, ale jak zaczniemy odnosić sukcesy to już tak zostanie na bardzo długi czas. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *