Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Zdrowie i uroda

Jak używać brylantyny do włosów?

Jak używać brylantyny do włosów?

Brylantyna do włosów to produkt, który co jakiś czas staje się bardzo modny. Kosmetyków nieco przypominających ten specyfik używano już w XVIII wieku, a mniej więcej sto lat temu powstały pierwsze brylantyny z prawdziwego zdarzenia. Nadawały włosom niesamowity połysk i pozwalały stworzyć gładką, elegancką fryzurę, ale były przy tym niestety bardzo ciężkie. Przyczyna tego tkwiła w tym, że ich głównym składnikiem była zazwyczaj wazelina kosmetyczna. Dzisiaj świat znów oszalał na punkcie brylantyny, jednak trzeba przyznać, że współczesne pomady tego typu są dużo lżejsze i przyjemniejsze w stosowaniu.

W jakich celach stosuje się brylantynę?

Dzisiejsze brylantyny składają się głównie z parafiny i wosku. Istnieją pomady o różnej mocy, więc każdy może znaleźć produkt idealnie dostosowany do swoich potrzeb. Warto jednak wiedzieć, że brylantyna na woskowej bazie nie usztywnia mocno włosów, lecz nadaje im fantazyjną miękkość, niesamowity połysk i wyjątkową gładkość. Decydując się na brylantynę o mocnym chwycie, można natomiast liczyć na długotrwałe utrzymanie włosów w pożądanej formie. Jeśli lubisz klasyczne zaczeski, a slick back to stylizacja, która Ci odpowiada, to na pewno powinieneś wypróbować brylantyny z prawdziwego zdarzenia. Ten specyfik przyda Ci się także, jeśli chciałbyś, aby pomp na Twojej głowie prezentował się naprawdę dobrze. Polecamy produkt: https://barbersupply.pl/product-pol-623-Proraso-Tenax-Brylantyna-do-Wlosow-z-Woskiem-100ml.html

Używaj brylantyny tak, jak robią to profesjonaliści!

Kosmetyk ten nakładamy na włosy suche lub lekko wilgotne. Trzeba przy tym uważać, by nie nakładać na włosy dużej ilości brylantyny, ponieważ jest ona bardzo wydajna, poza tym jest dość tłusta. Pamiętaj, by nie aplikować jej od razu na włosy. Najpierw rozetrzyj ją w dłoniach, dopiero później możesz już przeczesać palcami włosy. Fryzurę modeluj za pomocą grzebienia albo quiff rollera w sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli chcesz podkreślić skręt loków, to po nałożeniu produktu owiń kosmyki na palcu na krótką chwilę. Unikaj stosowania preparatu na skórę głowy, ponieważ może to doprowadzić do przetłuszczenia włosów i ich oklapnięcia. Nie stosuj brylantyny przed użyciem prostownicy lub suszarki – jest ona idealna do końcowego wykończenia fryzury.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja brylantyna to produkt najwyższej jakości, który ma także działanie pielęgnacyjne, a jego dodatkowym atutem jest przyjemny, męski zapach, odwiedź sklep Barbersupply.pl. Znajdziesz w nim znakomite kosmetyki tego rodzaju w oryginalnych, designerskich opakowaniach ułatwiających aplikację kosmetyku.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *