Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Marketing

Czy marketing sieciowy jest dochodowy

Czy marketing sieciowy jest dochodowy

Sprzedawcy, którzy decydują się współpracować z firmami opierającymi sprzedaż na marketingu wielopoziomowym, otrzymują wynagrodzenie prowizyjne. W ramach współpracy z marką mają oni możliwość zakupienia produktu po okazyjnych cenach. Następnie odsprzedają towar klientom po cenie katalogowej. W ten sposób zarabiają na różnicach cen.

Model ten ma wiele zalet dla firmy, ale czy marketing sieciowy jest dochodowy dla sprzedawców?Tak na dobrą sprawę sprzedawca zarabia wyłącznie za efekt swojej pracy. Nie może liczyć na żadne stałe wynagrodzenie. A właściwie, to może otrzymywać comiesięczne wynagrodzenie, ale nie jest ono już związane stricte ze sprzedażą a z budowaniem struktury.

Każdy sprzedawca ma możliwość rekrutowania kolejnych kandydatów. Staje się on dla nich liderem. Jego obowiązkiem jest wprowadzenie nowych osób w ten zawód, a następnie wyszkolenie ich oraz wspieranie w trudnych momentach. Nagrodą za tego typu działania jest prowizja od obrotu wygenerowanego przez danego sprzedawcę. W związku z tym, niektórzy konsultacji decydują się na szybki rozwój struktury, co pozwala im osiągnąć comiesięczny zysk, właściwie bez samodzielnej sprzedaży.

Wysokość dochodów w MLM

Oznacza to, że wynagrodzenie dla każdego sprzedawcy składa się z dwóch wartości. Pierwszą jest samodzielnie wygenerowana sprzedaż. A drugą obrót, który został wygenerowany przez podlegających mu sprzedawców. To ile procent z ich obrotu otrzyma, zależy od tego, na jakim szczeblu kariery się rozwija. Na samym początku może liczyć na około 3-5%, a następnie wraz z rozwojem i wspinaniu się po hierarchii ta wartość może znacznie wzrosnąć.

Oczywiście każda firma działająca w tym modelu ma swój własny plan finansowy. Zawiera on wszystkie niezbędne informacje, które mogą pomóc Ci zaplanować swoją karierę. Przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek marką powinieneś zapoznać się z owym planem. Porównuj oraz staraj się zrozumieć systemy prowizyjne różnych firm. Zwróć uwagę na to, czy system jest przejrzysty. Jest to bardzo istotne, abyś dokładnie rozumiał, jakie pieniądze otrzymasz na konkretnym etapie.

W planach marketingowych bardzo często znajdują się również informacje o dodatkowych prowizjach oraz nagrodach rzeczowych. W przypadku firm MLM bardzo często oferowany jest samochód służbowy. Sprzedawca może wziąć konkretny pojazd w leasing, który będzie spłacany (w całości lub częściowo) przez firmę. Dodatkowo osoby na szczycie hierarchii mogą liczyć na egzotyczne wycieczki.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *