Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Bez kategorii

Jakie łóżko dla chłopca

Jakie łóżko dla chłopca

Superbohaterowie, sportowcy czy może jednak samochody?

Urządzanie pokoju dla naszych dzieci może być prawdziwą przyjemnością zarówno dla nas jak i samych dzieci. Będzie tak zwłaszcza wtedy gdy zaangażujemy nasze pociechy w poszukiwanie odpowiednich mebli i pozwolimy im uczestniczyć w wyborze kolorów czy dodatków. To ważne gdyż zwłaszcza dzieci i młodzieży lubią gdy pokój odzwierciedla ich gusta i upodobania. Wśród łóżek chłopięcych królują te w ciemniejszych kolorach, zwłaszcza szarości, zielenie, granat. Grafiki i rysunki nanoszone na drewnianą konstrukcję łóżek możemy często dowolnie spersonalizować. Najczęściej jednak wybieramy motywy z bajek, postaci superbohaterów, wojowników. Dla fanów motoryzacji nie zabraknie rysunków aut, pociągów a także statków czy samolotów. Motywy sportowe również niezmiennie od lat królują w wystroju chłopięcych pokoi. Pozwólmy naszemu dziecku wybrać z szerokiej gamy grafik sylwetki piłkarzy,  rysunki piłek czy symbole innych sportów. Pokój dziecka to nie tylko łóżka dziecięce. Często o tym zapominamy. Dziecko potrzebuje wielu mebli i o tym trzeba pamiętać.

Co zadowoli nastolatka?

Gdy dziecko zaczyna dorastać pokój staje się również miejscem spotkań z przyjaciółmi. Warto pomyśleć o miejscu, w których mogliby oni wygodnie posiedzieć. Idealnym rozwiązaniem byłoby postawienie obok klasycznego łóżka jeszcze dodatkowej sofy lub niewielkiej kanapy. Nie zawsze jest to jednak możliwe ze względu na metraż pokoju. Z rozwiązaniem przychodzi wówczas łóżko rozkładane młodzieżowe, które stanowi dwufunkcyjny i bardzo praktyczny  mebel. Łóżko składane do mniejszych rozmiarów tworzy małą sofę. Z kolei nieduża kanapa po rozłożeniu na noc zastąpi nam tradycyjne łóżko. Rozkładane łóżka są tapicerowane tak więc wybór wzorów i kolorów tkanin jest ogromny. Znów możemy dostosować kolorystykę łóżka do ogólnego stylu pokoju. Modne są np. gładkie, jednolite obicia kanapy z dodatkiem wyrazistych poduch, których nowoczesne wzory zadowolą niejednego nastolatka. Tu również możemy wybierać spośród motywów bardziej „chłopięcych”.

Dodatki nadają charakteru

Urządzając z dzieckiem jego pokój nie zapominajmy, że meble to dopiero część wystroju, ta najbardziej praktyczna. Gdy już skomponujemy całość umeblowania przychodzi czas na dodatki i dzieci mają przy tym prawdziwe pole do popisu. Również tutaj mogą zagościć motywy piłkarskie czy motoryzacyjne. Począwszy od wyboru pościeli do łóżka, dywaników, ozdób na biurko czy półki po zdjęcia czy plakaty. Wszystko to utrzymane w podobnej stylistyce sprawi, że pokój dziecka nabierze wyrazu i charakteru a nasza pociecha chętnie będzie spędzała w nim czas.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *