Orzeł Bielik

blog społecznościowy

Dom i wnętrze

Dobrze dobrany materac gwarancją komfortowego snu

Dobrze dobrany materac gwarancją komfortowego snu

Większość osób nie jest świadoma zagrożenia, z jakim wiąże się spanie na niewygodnym, a przede wszystkim źle dobranym materacu. Niestety dowiadują się one dopiero wtedy, gdy pogarszające się samopoczucie trwa coraz dłużej, a kręgosłup odmawia im posłuszeństwa. Dlatego tak ważne jest dopasowanie materaca do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu unikniemy przykrych dolegliwości, takich jak: bóle głowy, kręgosłupa oraz ciągłe zmęczenie. Jak zatem wybrać odpowiedni materac, który nie będzie niszczył naszego zdrowia? Jeśli jesteście ciekawi, czytajcie dalej.

Jaka twardość materaca jest optymalna

Wiele osób żyje w przekonaniu, że im twardszy materac, tym lepiej dla naszego kręgosłupa. Nic bardziej mylnego. Dobre materace Katowice nie powinny być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie. Wynika to z tego, że każdy człowiek posiada inną budowę ciała, do której to materac musi być dostosowany tak, aby ciało miało właściwe podparcie. Z tego też względu nie znajdziemy na rynku jednego, uniwersalnego modelu, który będzie odpowiedni dla wszystkich. Aby wybrać materac przystosowany do naszych potrzeb, powinniśmy kierować się poniższą zasadą:
kręgosłup osoby, która leży na boku, musi zawierać się w płaszczyźnie poziomej, a osoby leżącej na plecach powinien przyjąć naturalne krzywizny. Ponadto spoczynek powinien być na tyle komfortowy, aby mięśnie kręgosłupa mogły się rozluźnić. Jeśli z natury jesteś osobą, która częściej przesypia na boku, wybierz nieco elastyczniejszy materac. Z kolei śpiąc na plecach czy boku lepiej sprawdzi się u ciebie twardszy model.

Wypełnienie ma znaczenie

Wśród dostępnych na rynku materaców znajdziemy takie z wypełnieniem sprężynowym, lateksowym i piankowym. Pierwszy z nich odznacza się dobrym dopasowaniem do kształtu naszego ciała, przez co jest bardziej komfortowy w użytkowaniu. Z kolei drugi będzie odpowiedni dla osób zmagających się z alergią, gdyż ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Natomiast trzeci z nich – równolegle ze wzrostem temperatury osoby, która na nim leży – staje się bardziej elastyczny, zapewniając tym samym lepsze ułożenie na całej powierzchni.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *